Celostředisková výprava – Kaprálův Mlýn

Jako již každoročně se naši skauti vydali na víkendovou – celostřediskovou výpravu. Letošní účast byla velice hojná. Vyšplhali jsme se na skoro 130 účastníků.

V pátek 11. 10. jsme se sešli na Hlavním nádraží a poté cestovali do mezinárodní dobrovolnické skautské základny – Kaprálův Mlýn (Brno). Víkendový program byl lazen do výročí 30 let od Sametové revoluce = 30 let svobodného skautingu. V pátek během odpoledne a v sobotu dopoledne si děti vyzkoušely, jak se žilo jejich rodičům a prarodičům za minulého režimu. V sobotu odpoledne následovala samotná revoluce, kde nechyběl ani průvod, na který si děti předem vyrobily plakáty s hesly, a navečer, jsme uspořádali skautské volby.

Během víkendu jsme také prozkoumali krásy tamější přírody a dozvěděli se i něco o Kaprálově mlýně. V okolí mlýna se nachází přírodní rezervace s krásnými jeskyněmi. Do jedné z nich jsme se všichni vešli. Počasí nám přálo a víkendovou akci jsme si moc užili.

Těšíme se zase na příští rok, kam to asi bude?

Zapsala: Anna Dvořáková – Slunce

 

   

Zpět na seznam

Naše oddíly

Amazonky

Náš oddíl vznikl v září 2014, jsme rozděleny do třech družin, dle věkových kategorií. Momentálně je oddíl Amazonek kapacitně plný (30 členek).
Více informací zde

Fénix

Oddíl sdružující skautky a skauty ve věku od 15 let. Rangers i roveři mají heslo „Sloužím“. Pro oba platí slova lorda Baden-Powella o smyslu a cíli roveringu: „Sám řiď svůj člun“ a „Být připraven na dospělost“.
Více informací zde

Pátý oceán

Jsme oddíl vodních skautů "Pátý oceán" pro kluky a holky od 8. let v Hovorčovicích. V současnosti máme 5 posádek. Dvě posádky žabiček a vlčat, dvě posádky skautek a skautů a jednu posádku rangers.
Oddílový web: patyocean.skauting.cz

Stopaři

Jsme oddíl skautů a vlčat pro kluky od 10 do 13 let. Scházíme se každé úterý od 17.20 do 18.50 v nové skautské klubovně Na Chrupavce.
Více informací zde

Stopaři starší

Jsme oddíl skautů pro kluky od 11 do 15 let. Scházíme se každé pátek od 16.30 do 18.00 v nové skautské klubovně Na Chrupavce.
Oddílový web: stopari-libeznice-starsi.webnode.cz

Surikaty

Jsme oddíl vlčat pro kluky od 7 do 11 let. Scházíme se v nové skautské klubovně Na Chrupavce.
Více informací zde

Štiky

Jsme oddíl skautek a světlušek, tj. děvčat ve věku od 10 – 14 let a je nás celkem 15. Děvčata jsou podle věku rozdělená do dvou družin na světlušky (mladší) a skautky (starší).
Více informací zde

Vlčí důl

Kluci jsou rozděleni do šestek – MODRÁ, ŽLUTÁ . Všechny šestky dohromady se schází jednou týdně v klubovně nebo na jiném předem určeném místě pod vedením vedoucích. Na schůzkách chlapci hrají hry, získávají znalosti o přírodě a osvojují si mnohé dovednosti.
Oddílový web: vlcidulzlonin.skauting.cz/