Skautský oddíl Klubíčko a strašidla

I během zimních měsíců náš dívčí oddíl Klubíčko zažívá spoustu zábavy.

xxxHned začátkem roku, v sobotu 7. ledna 2017, jsme se již po třetí zúčastnily akce ,,Po stopách Polabských strašidel“ – pořádané vodními skauty v krásném městě Brandýse nad Labem. Na trasu jsme se vydaly ve večerních hodinách a úzké namrzlé uličky a temná zákoutí zasypané sněhem vypadali opravdu kouzelně. U kostela sv. Petra nás vyhlíželo první strašidlo, nešikovný hrobník, kterému jsme pomohly zatlouci hřebíky do rakve. Po splnění úkolů jsme vždy získaly razítko a mohly se vydat na další stanoviště. V katovně jsme se trochu ohřály u bezhlavého rytíře, v parku u řeky nás poprosila o pomoc komtesa, okradená loupežníky. Pod mostem jsme se spřátelily s vodníky a nedaleko mlýna ochutnávaly pečivo rozhádaných pekařů. Poté jsme zamířily do alchymistické dílny Brandýského zámku, kde jsme si s čarodějem procvičily paměť a na závěr závodu se proběhly v Panské zahradě s upíry.

V cíli už na nás čekala sladká odměna a certifikát, že se celý rok 2017 nemusíme už ničeho bát. I když…nikdy nevíme, kdy nás navštíví Charlie – jako minule při přespání v nové skautské klubovně…

Petra Černohorská – Kanička

Comments are closed