Skautský maškarní ples v Líbeznicích

Článek s názvem Líbeznický ples 2015 (očima netanečníka), který jsem psala před dvěma lety, jsem zakončila těmito slovy: Pokud se uskuteční ples na půdě Líbeznic v novém společenském a sportovním centru, odskočíme si s manželem ještě pro jednou od televize a aspoň nějakého šlapáka si tam zatančíme.  A svému slovu jsme opravdu dostáli, a to hned dvojnásobně. V letošní sezóně jsme se totiž zúčastnili hned dvou líbeznických plesů. Oba byly velmi povedené.

O letošním obecním plese se už ve Zpravodaji psalo. Ráda bych se s Vámi ale podělila o své dojmy z letošního Maškarního plesu, který se konal v nové hale na Chrupavce v sobotu 4. 3. 2017. Organizátorem akce bylo líbeznické skautské středisko a za téma večera byl zvolen velmi vděčný muzikál Pomáda. Už při příchodu k nové hale bylo možné vidět spoustu lidí ve více či méně výrazných kostýmech. Některé páry se svého převleku zhostily opravdu zodpovědně. Člověk by o nich skoro řekl, že si k nám do Líbeznic odskočily z americké střední školy Rydell High School, kde se muzikál odehrává. Ale i před těmi, kteří se neustrojili úplně „pomádově“, ale zvolili například hippie styl, je třeba smeknout. Některé jejich oblečky byly opravdu velmi krásné.

K dobré atmosféře plesu přispěla i hudba v podání skupiny Hvězdný prach. Nehráli úplně ve stylu Pomády, takže jejich široký záběr musel něčím oslovit snad každého v sále. Akce byla odlehčenější než klasický ples a tančit jsme se tak odvážili i my méně zdatní. Ples navíc ještě rozsvítilo taneční vystoupení dětí i dospělých pod vedením paní Moniky Šponerové, do kterého se v jeho závěru mohli zapojit i přítomní v sále.

I tombola se vydařila a mnozí přítomní si odnášeli užitečné ceny. (My jsme například vyhráli velmi praktickou sadu tří trychtýřů, kterou od plesu denně používáme.)

Zakončím tedy slovy jednoho z účastníků facebookové diskuse na téma skautského Maškarního plesu: „Parádní večer, dík organizátorům!“ a přidám k tomu ještě něco navíc: Dík také všem účastníkům, kteří zapracovali na svém kostýmu. Ukázali tím, že se nebojí udělat si legraci sami ze sebe. A to je pro dobrou zábavu ohromně důležité!

Pavla Zarembová

Comments are closed