RK Závit aneb Rádcovský kurz – zážitkový a výchovný i teoretický: díl druhý

 

Kurz pro skauty a skautky, kteří chtějí dělat něco víc, než se jen účastnit pravidelných schůzek a akcí. Pro ty, kteří chtějí aktivně pomáhat s přípravou schůzek či výprav anebo vést vlastní družinu.

Měli jsme v Líbeznicích několik zájemců o rádcovský kurz, ale zjistili jsme, že o tyto kurzy je v celé republice velký zájem a je jich nedostatek. A tak jsme se rozhodli zorganizovat rádcovský kurz sami u nás v Líbeznicích a nazvali ho Závit aneb kurz žitkový, výchovný i teoretický. Přihlásilo se 15 skautů a skautek z různých oddílů. Vytvořili jsme tým vedoucích a lektorů, kteří byli ochotní předat své znalosti a zkušenosti dětem. Naplánovali jsme kurz na dva celé víkendy a jeden pátek. Během prvního víkendu, který se konal v listopadu 2017 v Líbeznicích v naší nové klubovně Na Chrupavce a částečně v Arše, jsme se snažili předat dětem co nejvíce inspirací, nápadů a znalostí.  Účastníci se mohli dozvědět například o tom co je družinový systém, jaký by měl být rádce družiny, co je nového ve stezkách a odborkách, o skautingu a symbolice, plánování nebo psychologii. Následovalo ještě jedno listopadové páteční setkání a kurz vyvrcholil o lednovém víkendu, který jsme strávili v nové skautské klubovně v Kostelci nad Černými lesy. Zde proběhla praktická část výuky a trénink krizových situací v terénu, během celodenní výpravy. Na závěr kurzu složili účastníci zkoušky a získali krásnou nášivku na kroj a pevně věřím, že dostatečně rozhýbali všechny své závity a chuť dělat něco nového J

Ivana

Comments are closed