Prahou plnou strašidel 2018

Letos, tak jako každý rok se naši skauti účastnili orientačního závodu Prahou plnou strašidel. Vytvořili jsme dohromady 5 hlídek ze dvou oddílů, a to z oddílu Štik a z Pátého oceánu. Prahou plnou strašidel je závod trojic, i když i tato podmínka není bez výjimek. V každém případě se ale závodí po staré Praze, v uličkách Starého Města a Malé Strany, kde závodníci hledají pražská strašidla. Základní podmínka úspěchu je hlavně rychle a co nejvíc. Každá soutěžní hlídka dostane na začátku informace o místech, kde se nacházejí strašidla. Jenže ne jen tak – zašifrované! Když se závodníkům podaří šifry vyluštit, dozví se přesné názvy ulic. Pak je potřeba vzít do ruky mapu a snažit se tahle místa navštívit. Často výsledek není ani tak o umění luštit šifry, jako o orientaci v mapě a prostoru.  Letos se naše nejlepší hlídka umístila na 22. místě. Za celé středisko jim gratulujeme a přejeme, aby příští rok umístění bylo ještě lepší.

Comments are closed