Lyžařský výcvik 2018

Na podzim roku 2014 se mě zeptal můj kamarád Červ, zda se mu může k něčemu hodit instruktorský lyžařský průkaz. Řekl jsem mu tehdy, že zatím žádné lyžařské výcviky neorganizujeme, ale moc by se mi to líbilo. Druhý týden v lednu 2018 jsme spolu zvládli již čtvrtý lyžařský kurz a podle rostoucího zájmu nikdo nepochybuje o dalších letech.

Letošní lyžáček se konal v penzionu Pláně pod Ještědem ve spolupráci se ZŠ Obříství, jak je již dobrým zvykem. I přes skromné sněhové podmínky bylo středisko Ještěd velmi dobře připraveno, a tak jsme lyžovali či jezdili na snowboardu celý týden. V rámci odpočinkového dne se téměř polovina účastníků vydala na vrchol hory Ještěd, který byl tradičně zahalen do oblak. Volný čas jsme trávili společenskými aktivitami. Zvládli jsme mnoho her jak venku tak i ve společenských prostorech. Nechyběl ani karneval s diskotékou, navštívil nás člen horské služby s velmi poutavým výkladem a také byly připraveny další přednášky od našich instruktorů na téma osobnosti lyžování a jízdy na běžkách.

Celý týden panovala veselá nálada a vše proběhlo podle plánu. Děkuji všem členům realizačního týmu a hlavně našim skvělým skautským účastníkům.

Těším se na další společné akce.
Fred

Comments are closed