Celostředisková výprava – Kaprálův Mlýn

         Jako již každoročně se naši skauti vydali na víkendovou – celostřediskovou výpravu. Letošní účast byla velice hojná. Vyšplhali jsme se na skoro 130 účastníků.

         V pátek 11. 10. jsme se sešli na Hlavním nádraží a poté cestovali do mezinárodní dobrovolnické skautské základny – Kaprálův Mlýn (Brno). Víkendový program byl lazen do výročí 30 let od Sametové revoluce = 30 let svobodného skautingu. V pátek během odpoledne a v sobotu dopoledne si děti vyzkoušely, jak se žilo jejich rodičům a prarodičům za minulého režimu. V sobotu odpoledne následovala samotná revoluce, kde nechyběl ani průvod, na který si děti předem vyrobily plakáty s hesly, a navečer, jsme uspořádali skautské volby.

          Během víkendu jsme také prozkoumali krásy tamější přírody a dozvěděli se i něco o Kaprálově mlýně. V okolí mlýna se nachází přírodní rezervace s krásnými jeskyněmi. Do jedné z nich jsme se všichni vešli. Počasí nám přálo a víkendovou akci jsme si moc užili.

Těšíme se zase na příští rok, kam to asi bude?

Zapsala: Anna Dvořáková – Slunce

IMG_20191012_152730

IMG_20191013_100223

Comments are closed