Betlémské světlo 2016

Už třetí rok se líbezničtí skauti přidali k tradičnímu roznášení betlémského světla. Na Štědrý den, od 14h na náměstí v Líbeznicích, jste mohli vidět členy oddílů, jak za pomoci špejlí a spousty rezervních lucerniček pomáhají rozdávat plamínky, dovezené našimi skautskými bratry a sestrami až z ohně věčného světla, které hoří v Betlémské basilice, a my jej v Praze převzali. Rádi jsme tento symbol Vánoc, věčného světla v našich duších a nejvyšší lásky přivezli, co nejblíže Vašim domovům a pokusíme se v tradici setrvat i příští rok. Tento rok hodně z Vás i přispělo a vybrala se nemalá částka na sbírku skutečný dárek, pořádaná organizací „Člověk v tísni“. Vybrali jsme neuvěřitelných 6660Kč, což nám umožní pomoci podpořit méně šťastné lidi v rozvojových zemích. Za tuto částku jsme se rozhodli pořídit dvě veselé kozy, tři hejna kuřat, záchod, dvakrát čisté ruce, ovci, dvě sazenice několika stromů, kurz nauč učitele učit a zdravé dětství. Děkujeme moc za Vaši důvěru a ochotu pomáhat těm, kteří to potřebují, ať je to kdokoli.

betlemskesvetlo

Comments are closed